Ugrás a tartalomra

Kérjük, jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy megoszthasd fotóidat és történeteidet.

2000

Dalmáciában a gyümölcsök is édesebbek

Baška Voda, Horvátország

A második családi autónk egy fehér Suzuki Swift volt, amely jelentős előrelépés volt a Trabantunkhoz képest, hiszen ez már ötajtós volt és csak az elektromos ablakemelő választotta el álmaim járművétől (bár be kell hogy valljam, az jobban tetszett, hogy a Trabi hátsóülésén nem volt biztonsági öv). Ezzel a kocsival mentünk első és egyetlen külföldi családi nyaralásunkra: 2000 nyarán két hetet töltöttem a szüleimmel Horvátországban. A fotó Baška Vodaban készült a tengerparton, ahol (ha jól emlékszem németül) gyümölcsöt vásárolok egy kereskedőtől, aki minden délután felkereste a strandolókat csónakjával. Akkoriban a határ átlépése számomra igen jelentős esemény volt, Horvátország pedig maga volt a nyugat (még akkor is, ha a délszláv háború pusztításának nyomai még láthatóak voltak a tájban). A képre tekintve talán a tenger illata jut eszembe először amellett, hogy legtöbbünk legnagyobb örömére már a múlté a fecske fürdőnadrág… Ezt nagyon nem szerettem.

Dátum

2000

Helyszín

Baška Voda, Horvátország

Azonosító szám

AATF.2025.41

Licensz
Néprajzi Múzeum

További történetek

Kisharsányi jeles napok - 2026-06-02 17:46 - Martincsák Kata 5
2000
Kisharsányi jeles napok
Kisharsány, Magyarország

A Kisharsányon is minden évben megrendezésre kerülő Ördögkatlan fesztivál fontos a helyi lakosságnak, hiszen a helyiek közül is kerültek ki alapítótagok. Ökoudvarunk is van. Az egyik főszervező én vagyok. Kivéve mikor Kisharsányban volt. Berecz András mesemondó mindit nagy népszerűségnek örvendett. A szüreti fesztivál szintén jeles napnak számít Kisharsányban. A helyi óvodában is készülnek a gyerekek a jeles napokra,nagyon várják minden évben .

Lovassy kórus kirándulás 2000 - 2026-05-29 18:32 - Szerdahelyiné Lőrincz Nóra 4
2000
Lovassy kórus kirándulás 2000
Pécs, Magyarország

Középiskolásként a Lovassy László Gimnáziumban tanultam hatosztályos tagozaton. A gimnázium híres volt a Lovassy kórusról, a létszám közelítette, olykor meghaladta a száz főt. Olyan volt a kórus, mint egy nagy család, ahol a kórusvezető, Tóth Mária személyiségével is sokakat vonzott énekelni. Minden évben részt vettünk középiskolai találkozókon - a képeken épp Pécsre, a Leövey Klára Gimnáziumba kaptunk egy találkozóra meghívást. A három nap alatt nem csak fellépéseink voltak (egyik képen még a próba pillanatai, a másikon már a fellépés pillanatát örökített meg). Bérelt busszal utaztunk, és természetesen a hátsó sorban ültek mindig a gitáros kórustagok, szolgáltatva a jó hangulatot az egész utazás alatt. A kóruséletre mindig örömmel emlékezem, még főiskolásként is sokan jártunk vissza péntek délutánonként a próbákra, és mentünk fellépésekre.