A második családi autónk egy fehér Suzuki Swift volt, amely jelentős előrelépés volt a Trabantunkhoz képest, hiszen ez már ötajtós volt és csak az elektromos ablakemelő választotta el álmaim járművétől (bár be kell hogy valljam, az jobban tetszett, hogy a Trabi hátsóülésén nem volt biztonsági öv). Ezzel a kocsival mentünk első és egyetlen külföldi családi nyaralásunkra: 2000 nyarán két hetet töltöttem a szüleimmel Horvátországban. A fotó Baška Vodaban készült a tengerparton, ahol (ha jól emlékszem németül) gyümölcsöt vásárolok egy kereskedőtől, aki minden délután felkereste a strandolókat csónakjával. Akkoriban a határ átlépése számomra igen jelentős esemény volt, Horvátország pedig maga volt a nyugat (még akkor is, ha a délszláv háború pusztításának nyomai még láthatóak voltak a tájban). A képre tekintve talán a tenger illata jut eszembe először amellett, hogy legtöbbünk legnagyobb örömére már a múlté a fecske fürdőnadrág… Ezt nagyon nem szerettem.
Dalmáciában a gyümölcsök is édesebbek
Dátum
2000
Feltöltő
Helyszín
Baška Voda, Horvátország
Gyűjtemény
További történetek
5
A Kisharsányon is minden évben megrendezésre kerülő Ördögkatlan fesztivál fontos a helyi lakosságnak, hiszen a helyiek közül is kerültek ki alapítótagok. Ökoudvarunk is van. Az egyik főszervező én vagyok. Kivéve mikor Kisharsányban volt. Berecz András mesemondó mindit nagy népszerűségnek örvendett. A szüreti fesztivál szintén jeles napnak számít Kisharsányban. A helyi óvodában is készülnek a gyerekek a jeles napokra,nagyon várják minden évben .
4
Középiskolásként a Lovassy László Gimnáziumban tanultam hatosztályos tagozaton. A gimnázium híres volt a Lovassy kórusról, a létszám közelítette, olykor meghaladta a száz főt. Olyan volt a kórus, mint egy nagy család, ahol a kórusvezető, Tóth Mária személyiségével is sokakat vonzott énekelni. Minden évben részt vettünk középiskolai találkozókon - a képeken épp Pécsre, a Leövey Klára Gimnáziumba kaptunk egy találkozóra meghívást. A három nap alatt nem csak fellépéseink voltak (egyik képen még a próba pillanatai, a másikon már a fellépés pillanatát örökített meg). Bérelt busszal utaztunk, és természetesen a hátsó sorban ültek mindig a gitáros kórustagok, szolgáltatva a jó hangulatot az egész utazás alatt. A kóruséletre mindig örömmel emlékezem, még főiskolásként is sokan jártunk vissza péntek délutánonként a próbákra, és mentünk fellépésekre.
3
2000 júliusában, egy esős napon hajókirándulásra indult a család, de a hajón elcsúsztam a vizes fedélzeten, az eredmény kettős bokatörés és hosszanti szárkapocs-csont-törés. Műtét, egy hét kórházban, fekvőgipsz... Két hét múlva pedig kezdődött egy már befizetett nyaralás a Balatonon, amit a gyerekek nagyon vártak. A férjem szerzett egy kerekesszéket, és belevágtunk. Nem mondom, hogy életem legjobb nyaralása volt, de a család együtt nagyon jól érezte magát, a gyerekek semmiben nem szenvedtek hiányt, a faházunk kényelmes volt, ők fürödhettek Apával a Balatonban, és még a veszprémi állatkertet is bejártuk együtt. Legyetek óvatosak a vizes hajófedélzeten!
1
Még középiskolában szerveztek nekünk egy utazást ahova lehetett jelentkezni Franciaországba. Specifikusan a francia partra ahol városokon keresztül áthaladva tapasztaltuk meg a francia tengert. Végigmentünk a városokon ,ahol a gyönyörű panorámában gyönyörködhedtünk a hosszú busz utak után. Minden olyan más volt a tengert nézni bámulatos. Ez a panoráma kép nice-ben készült ahol felmentünk a hegy tetelyére egy hosszadalmas lépcsőn. Soha nem fogom elfelejteni a remek emlékeket amiket a barátaimmal szereztem ezen a gyönyörű utazáson.