Szokásunk nagyszülőként, hogy az unokákat minden nyáron elvisszük egy állatkertbe vagy vadasparkba itthon, Magyarországon – így mutatva meg nekik a hazánkat és az állatvilágot. 2023-ban Nyíregyháza volt soron, mivel aránylag távolabb esik otthonunktól, ez több napos projekt lett. Az érkezés és indulás napját egy-egy játszótér meglátogatásával színesítettük, míg a közbülső nap volt az igaz cél megvalósításának időszaka. Azonban rá kell jönnünk, hogy egy-egy szuper kivitelezésű játszótér nagyobb sikert arathat a gyerekeknél, mint az állatkert.
Mi a fontos a gyereknek?
Dátum
2023
Feltöltő
Helyszín
Nyíregyháza, Magyarország
Gyűjtemény
Kulcsszavak
Azonosító szám
JKK.2025.198
Licensz
További történetek
1
Hárman mentünk kirándulni Pécsre, hogy kipróbáljuk a kisvasutat. Az unokákat kísértük, de azért mi is nagyon jól éreztük magunkat.
5
Mielőtt megszületett a kisbabám, nem tudtam róla, hogy van olyan, hogy kontakt alvó baba. De Ancsikám 8 hónapos koráig csak úgy tudott aludni 5 percnél tovább, hogyha hozzám/férjemhez ért. Igen, mindent megpróbáltam, de hiába altattam el és tettem le, felsírt nagyon hamar és én féltem, hogy így nem alszik eleget, így rengeteget feküdtem mellette, csak hogy aludjon. Természetesen a babakocsiban is sírt, de én nem bírtam sírni hagyni egy csecsemőt, amit utólag se bántam meg - bebizonyosodott számomra, hogy megéri a legelején minden testi-lelki igényét kielégíteni egy kisbabának, ez igenis hosszútávú befektetés egy stabil élet megalapozásába. Igyekeztem lelassulni hozzá és megadni neki azt a testkontaktust, amit igényelt, a 4. trimeszterben és azon is túl, de számomra azért életszerűtlen volt ennyit feküdni vele... Kerestem hát megoldást. Megváltásként úszott be az életünkbe a hordozás, és azon belül is számomra a rugalmas hordozókendő vált be az elején, később pedig a csatos hordozó. Magamrakötöttem a kisbabámat, szinte azonnal elaludt így, és nekem mégse kellett feküdjek! Volt két szabad kezem, végre csinálhattam közben ezt-azt az alváson, telefonpörgetésen és olvasáson kívül is. Pl borsófejtésre, művészet csinálásra, illetve végre el tudtam menni vele bárhova. Használtan szereztem be a hordozót, és télen (az 5 képbe nem fért bele) sem vettem drága hordozókabátot, egyszerűen egy bő télikabátot gomboltam fel magunkra. Felszabadító, sőt, felemelő élmény volt a négy fal között és azon túl is szabadon tevékenykedni úgy, hogy közben együtt rezgünk a kisbabámmal. Sok szelfit készítettem magamról hordozás közben, mivel ez akkora örömet okozott nekem, hogy kvázi az ideiglenes identitásom részévé vált, amiket a szelfiken keresztül definiáltam magamnak. Olyan képeket válogattam, amik nem feltétlenül művészi kompozíciók, viszont visszaadják remélhetőleg a beállítatlan, valós és felszabadult állapotot, amiben hordozás közben éreztem magam. A hajam is milyen... Amit még meg szeretnék említeni, hogy a férjem is hordozott, sőt, már a kendőt is használta. Sokszor így altatta el a kisbabánkat, illetve kirándulások, utazások alatt is felváltva hordoztuk, éppen kinek volt hozzá nagyobb kedve. Örülök, hogy olyan korszakban élek, ahol a férfiaknak, apáknak már ez se tabu.
3
Minden ember életében a család nagyon fontos. Unokákkal közösen már nehéz összehozni a családot, olyan programot, amiben mindenki részt vesz. Az én képeim 2023-ból, Korfu szigetéről van. A menyem és a fiai még soha nem volt a tengernél, repülőn sem ültek soha korábban, mi pedig már jártunk ott a 80-as években. Június 26-án a nagyobbik fiamnak a születésnapját ünnepeltük, aki vak. Ekkor a homokból építettünk fel tortát neki közösen, és a tengerparton ünnepeltünk. Van nálunk egy kifejezés erre, azt mondjuk neki mindig, hogy „nézd meg a tortát”, és ő körbetapogatja. Nagyon jól éreztük magunkat, örültünk, hogy ez össze tudta hozni a családot. Másnap, amikor hazaértünk, akkor tudtuk meg, hogy édesanyám sajnálatos módon meghalt, így nem érhette meg, hogy mi hazaérünk. Emiatt lett a fényképeknek címe az, hogy az érem két oldala.
2
A történetem egészen régre nyúlik vissza. Harmadgenerációs méhészcsalád vagyunk. Apai dédapám már az 1940-es években is méhészkedett, apukám pedig az 1980-as években kezdett bele. Ennek köszönhetően kiskorom óta közel áll hozzám a méz és a méhek világa. Tavasszal, a méhészszezon elején mindig egy egész napos családi program volt a méz kipergetése. Kedvenc tevékenységeim közé tartozott a lépek fedelezése, ami az én feladatom is volt. Szüleim 2014-ben beléptek a Dél-Balatoni Mézlovagrendbe. Apukám az egyik alapító tag. A sok feladat mellett ez azzal is járt, hogy évente több mézes rendezvényre is ellátogattunk az ország határain belül és kívül egyaránt. Az esetek többségében mindig magukkal vittek. Ezek a rendezvények egy egész napot felöleltek. Itt találkozhattam a Mézkirálynőkkel is, akiket mindig irigykedve figyeltem, és sokszor elképzeltem, milyen jó lenne egyszer a helyükben lenni. Január elején betöltöttem a 18. életévemet. A Mézkirálynői jelentkezés egyik feltétele ez, így korábban nem tudtam pályázni. Beadtam a jelentkezésemet, majd egy egész délelőttön keresztül zajlott az idei Mézkirálynő kiválasztása. augusztus 2-án engem ért az a megtiszteltetés, hogy elnyerhettem Magyarország Mézkirálynője címet. Ez a megtisztelő cím egy évre szól. Ez idő alatt igyekszem minél több mézes rendezvényre ellátogatni, ahol a magyar méz jó hírnevét képviselhetem, valamint annak jótékony hatásait megismertethetem. Eddig 14 rendezvényen vettem részt az ország különböző pontjain, és egy határon túli eseményre is volt szerencsém ellátogatni. Emellett aktív vagyok a közösségi médiában is, ahol elindítottam egy saját sorozatot „Hogyan építsd be a mézet a mindennapokba?” címmel. Rövid, kreatív és figyelemfelkeltő videókon keresztül igyekszem ötleteket adni arra, hogy mennyi féle ételbe és italba lehet mézet csempészni. Szeretettel és legjobb tudásom szerint igyekszem szolgálni a hazai méhésztársadalmat. A méh egy apró lény, de hatalmas szerepe van. 🇭🇺🐝🍯💛