A fotó 1996.10.05-én készült Keszthelyen a Festetics-kastély parkolójában, apukám készítette. Egyik családi barátunknak, Simon Gyurinak itt volt az esküvője. A baráti társaság barátnői csoportképre álltak össze. A balszélen anyukám, Eszter. A parkolóban a bal szélen két Ford Escort gépkocsi látható, jobb szélen egy régi Audi gépkocsi. A vidéki esküvőkre sokan kocsival jutottak csak el.
Esküvő után
További történetek
1
Mi egymást Szoszo-nak becéztük, amikor megalakítottuk a saját Bt-ket a kilencvenes évek közepén, úgy gondoltuk, hogy a SZOSZO szó mindenképpen legyen a cég nevében. A barátunk nagyon ötletes, és mondtuk, hogy találjunk ki valamit, ő mondta, hogy miután képekkel, fotózással foglalkozunk legyen a nevünk LÁT-SZOSZO-KÉP. Megbízást kaptunk egy debreceni cégtől divatfotózásra és Debrecen felé Hortobágy könyékén megpillantottuk ezt a csárdát, aminek hasonló neve volt, mint a mi cégünk, ezért itt megálltunk, fotózkodtunk, ebédeltünk.
1
2003-ban másodszor férjhez mentem. Előtte 10 évig jártam a Csili Művelődési Ház (Központ) képzőművész körébe előbb rajzolni, majd festeni. Egy fantasztikus csapat jött össze. Nyaranta alkotó táborokban festettünk, alkottunk, képzőköri vezetőnk szakmai irányításával, aki tudásával és odafigyelésével támogatott minket. Mikor megtudták, hogy férjhez megyek , aki tudott eljött , hogy gratuláljon. Nem volt nagy esküvő, de rengetegen eljöttek gratulálni, többen mint a meghívott vendégek. A képen ez sajnos nem látszik. Mikor megláttam, a gyülekező embereket , sírva fakadtam örömömben, mert nem gondoltam, volna, hogy ennyien eljönnek . A képzőkör sajnos a 2000 es évek elején ,nemsokkal az esküvő után feloszlott, de életreszóló élményeink voltak. A festés életem része lett. Ezek az emberek is, sokáig. A mai napig tartjuk a kapcsolatot, igaz már ritkábban, de tudunk egymásról, számon tartjuk egymást. A szakkör vezetője " Az akvarellfestés királynőjének" nevezett akkoriban. Az akvarellfestés a grafika ma is jelen van az életemben.
3
2025 novemberének utolsó napjaiban hazautaztam vidékre és mivel szép idő ígérkezett kitaláltuk a szüleimmel, hogy kimegyünk a Zemplénbe túrázni egyet. A Pest megyei túraútvonalak sűrűn látogatottsága addig távol tartott a természetben tett sétáktól, a Zemplén hegységben azonban szinte még a madár sem jár, ez nagyon motivált, hogy kimozduljak. Autóval bementünk Telkibányáig és onnan gyalog célba vettük a Gönc és Telkibánya között található Pálos kolostor romjait. Az idő már jócskán őszies volt: a fákon egy szál levél sem volt, minden csupa sár és a hőfok is alig ugrotta meg a 15 celsiust. Minket ez nem tántorított el, sőt inkább romantikusnak találtuk az novemberi táj kihívásait és kiélveztük a szinte csípősen friss levegőt. Több akadályba is botlottunk (mint például a jeges patak, amin át kellett kelnünk), melyek megugrása után megérkeztünk a domboldalban árválkodó romokhoz. Kísérteties, de egyben bájos volt a XIV. századi romok közt mászkálni, kedves kis részlet volt a falmaradványok vakolatába vésett nevek sokasága, némelyik egészen a XIX. századból származott a keltezés szerint. A romok mellett megpihenve elrágcsáltuk a magunkkal hozott kakaós csigánkat, majd hosszú léptekkel hazaindultunk, hogy még sötétedés előtt megtaláljuk a kocsit. Bár mindannyian jártunk már ott, azért búcsúzóul mégis újra lefotóztuk a kedvenc részleteinket. Újra átkeltünk a sártengeren és visszafelé még egy rövid hógolyózásra is sort kerítettünk a maradék rejtőzködő hópacákból.
3
Bizonyára sokan vagyunk úgy, pláne tinédzserként, hogy az interneten böngészve rátalálunk a „megfelelő hobbinkra”. Aztán kipróbáljuk, gyűjtünk rá, keresünk hozzá eszközöket, alkotunk és a kezdetben egy igen sikeres és kreatívnak gondolt tevékenység nem nyeri el a tetszésünket. Így volt ez a kis üvegbe zárt mohavilágokkal is, amelyek elkészítése pár esős és szürke őszi délutánomat töltötték ki. Emlékszem minden napra jutott egy-egy fantasztikusnak gondolt alkotás, amelyhez a természetben gyűjtöttem ágakat, különböző mohákat, kövirózsákat, földet. A túrák során gyakran már gyakran annyira bealkonyodott, hogy nem is láttam megfelelőnek vélt növénykéket. természetesen vettem hozzájuk dekor kavicsot, mini várat és néhány ültetéséhez még tojáshéjat is használtam. Az alkotások „keretei” pedig legtöbbször a savanyúságos vagy lekváros dunsztosüvegek voltak. S honnan jött az ihlet? A képek a 2014-re már jócskán elöregedő „SONY” telefonommal készültek, amely amellett, hogy az első érintőképernyős telefonom volt, számos inspirációs lehetőséget is kínált az otthoni kreatívkodásra, hiszen a „Pinteresten” számos csodálatosnak tűnő floráriumra találhattam. A mini világok nem voltak hosszú életűek és egyáltalán nem hasonlítottak a pinterestes képeken lévőkre, a kevés fény, a szárazság vagy éppen a túlöntözés majdnem a feledés homályába taszította őket.