A két fotó 1993 -1994 évfordulóján készítette apukám. Fiatalkori barátaikkal elhatározták, hogy az 1993 év utolsó napjait a Börzsönybe töltik: túrázás, szánkózás, szilveszteri buli …stb. A második fotón a Nissan Patrol terepjáró hátulján guggol anyukám, Eszter. Éppen szedi elő a nejlonzsákokat amivel a havon csúszkáltak a barátaikkal. (A nejlonzsákokon még gyorsabban lehetett lecsúszkálni, mint akár a szánkókkal.) Az első fotón, pedig már a hazatérés egyik pillanata látható Budapesten. Szüleim az egyik barátjukat, Gábort már kirakták a lakóhelyén, Népfürdő utcai lakótelepen és a maradék társaságról készítette Apukám a csoportképet. A fotón látható az a Nissan Patrol terepjáró is, ami az egyik autó volt, amivel a Börzsönybe kirándultak. A gépkocsi barátjuk, Kancsár Zoltán családjáé volt.
szilveszter és csomagtartó
További történetek
2
A Mátra.
2
Lufi, fagyi, dodgem és minden mi jó. Ezekből az összetevőkből alkották meg a szüreti fesztivált Szekszárdon a 90' években. Természetesen az alkalomhoz illően mindenki a legszínesebb úgynevezett "susogós melegítő"-jébe bújva tisztelgett eme nemes alkalomnak. Így mentek a dolgok akkoriban :) Ui.: Még az sem kizárt, hogy vattacukor is volt
1
Először voltam erdélyi faluban, Homoródalmáson. A hangulata és az emberek teljesen lenyűgöztek. A képen a barátunk van, aki amúgy már Pesten élt, a nagyszüleivel. Minden nagyon csodálatos volt és nyugodt. Életem legfinomabb húsát ettem ott, soha azóta sem kóstoltam még olyan finom omlós sültet. Ebéd után kimentünk az udvarra és megmutattak egy nagyon édes kiskecskét, akiről kiderült, hogy az ebédünk testvére volt...
1
A romániai forradalom után lehetőségünk nyílt arra, hogy körhintáinkkal erdélyi turnéra induljunk. Sok rémtörténet és mende-monda után nagy örömmel tapasztaltuk, hogy a helyi magyar és román származású emberek, hivatalnokok, rendőrök egyformán kedvesen és szolgálatkészen fogadtak minket. A helyi fiatalok szívesen keltek a segítségünkre. Sokféle fiatallal találkoztunk, akik mélyszegénységből vagy lakótelepi nyugodt körülmények közül érkeztek a segítségünkre. A képen a kolozsvári csapat látható.