Vincézés Kisharsányban: Január 22-én Vince napján ünnepeljük, ez szőlőtermő vidékeken fontos ünnep. Pincéről-pincére járva, csoportokba verődve járunk. A gazdát megkérdezzük, hogy beenged-e, megkóstoljuk a borát, majd megyünk tovább. Ez a nap eredetileg időjósló nap volt. Egyszer még Borbás Marcsi is forgatott erről a hagyományról. Zenekarok szoktak jönni zenélni, zajt csapni. Felakasztjuk a hurkákat a tőkére, a pap pedig megáldja a szőlőföldet. A gazdát köszöntő nótája így kezdődik: „A gazdának áldassék meg a neve, Poharunkban legyen a hegy leve, ha a mindap megcsordul a Vince, telelesz és megcsordul a pince.” A gazdák jellemzően sült vagy főtt ételekkel fogadták a vincéző vendégeket.
Régen az asszonyok nem mehettek, csak a férfiak. Ez a hagyomány változott, ma pedig már szinte csak az asszonyok járnak pincéről-pincére.
1. Vince napozás köszöntő dala:
A gazdának áldassék a neve,
poharunkban legyen a hegy leve,
mert ha minap megcsordul a Vince,
tele lesz és megtelik a pince.
2. Vendéget köszöntő dal
Tele van a boros pohár, koccints kedves vendég!
Érezd magad úgy minálunk, mintha otthon lennél!
Akárhonnan jöttél hozzánk, mi jó szívvel látunk,
bármerre jársz köszönt falunk, a mi szép világunk.
Újra tele van a pohár, nóta csendül benne,
dalolj velünk megtanítunk kisharsányi kedvre,
minden cseppre azt kívánjuk egészségre váljon,
barátság a legnagyobb kincs ezen a világon.