Mezőgépes vállalati üdülőbe mentünk nyaralni, két csintalan fiúval (akikhez nagyon nagy figyelem kellett ebben az életszakaszban). Nyolc és tizenkét évesek voltak ekkor. A Tiszába lehetett fürdeni és termálfürdőbe is megmerítkezhettünk. Harmincnyolc éves vagyok ekkor, gépjármű ügyintéző voltam Kaskantyún a szakszövetkezetben. (Mostmár logisztikusnak hívják, akkoriban gépjármű ügyintéző.)
Üdülünk
Dátum
1990
Feltöltő
Helyszín
Tiszakécske, Magyarország
Gyűjtemény
Kulcsszavak
Azonosító szám
JKK.2026.527
Licensz
További történetek
1
Hárman mentünk kirándulni Pécsre, hogy kipróbáljuk a kisvasutat. Az unokákat kísértük, de azért mi is nagyon jól éreztük magunkat.
1
Ez a kép a fóliasátraknál készült, Jólántapusztában, a fóliát a dinnyepalánták fölé húztuk ki, a melegágyak fölé. A kemence kívülről fűtötte a fóliát, egy csőrendszer vitte be a meleget a fóliába. A föld a téeszhez tartozott, ahol szintén sokat dolgoztak, kit hova parancsoltak éppen. A fő munka Inkén a krumpliföldeken volt, de nem csak azzal volt munka.
1
1990-ből származik ez a kép, a kaszói erdészetből. Itt dolgoztam 10 évig. A képen a fejszéket tisztítottuk, ekkor készült a csoportkép is. Itt csak nők dolgoztak, pedig kemény fizikai munka volt. Az erdészünk Kis-Berkes Imre volt. Amikor ültetés volt, vagy a munkafolyamatok befejezésekor sokszor főztünk a közeli erdészházban, ezek jó közös alkalmak voltak. Jó időszak volt ez, jobb, mint a mai, az emberek sokkal közvetlenebbek voltak.
3
Munkahelyen, közösen állítottunk májusfát, majd ennek egy kitáncolása volt. A képen ez pont nem látszik, ez volt az alkalom. Nagy közös főzés volt és ünnepség a munkatársakkal. A képeken is a munkatársaim láthatóak. A tehenekkel foglalkoztunk, egy majorban. 30-40-en voltunk egy-egy etetésnél, itatásnál. A téesz elnök a csoportképen bont belém karolt, erre sokan irigyek voltak ám! 1989-ben volt egy nagy buszbaleset, kirándulni mentünk közösen, 13-an sajnos meghaltak. Ez a közösségnek nagy tragédia volt, sok fiatal is volt az áldozatok között.