A képen én vagyok látható és két testvérem, a képet valószínűleg keresztapukám készítette. Nagyobbik öcsém szintúgy egy kamerával bíbelődik rajta.
Nincs konkrét történetem a képhez, de mégis a mai napig átadja a kép hangulata az egész falusi gyermekkorunkat.
Rengeteg játék, annál több testvéri veszekedés és megannyi boldog pillanat.
Testvériség
Dátum
2005
Feltöltő
Helyszín
Ballószög, Magyarország
Gyűjtemény
További történetek
2
Wekerlén nőttünk fel. Mi unokatestvérek mindig együtt játszottunk, a szüleink szinte szomszédok voltak. Az unokatesóimnál volt ez a kerti-hintaágy, ezt nagyon szerettük. Néha akkor is hintáztunk rajta, mikor nem volt rajta párnahuzat. Érdekes hogy ebből az időből még nincs sok emlékünk, mégis ez a hintázás nagyon megmaradt. A fotó kimerevítette az emléket.
5
Keramikus iparművészként a diplomamunkám egy oltárasztal volt. Az esküvőnket is pár év múlva ebben a kápolnában tartottuk. Abban az évben jelent meg bélyegem a postán, így nem csak az oltárt de a meghívót és rá a bélyeget is magam készíthettem. Rá pár évre már három gyermekünkkel töltöttünk itt egy hetet hálat adva az elmúlt évekért. .
3
Sokat jártunk kirándulni az unokatesóimmal, a kisebbeket ilyenkor babakocsival hozták a szüleink. Ez egy praktikus darab volt, ami a képen is látható, össze lehetett hajtani, eltenni a kocsiba, majd a kiszálláskor kivenni és összeszerelni. Mi gyerekek folyton együtt bandáztunk, nagyon közel voltunk (életkorilag is), köztem és unokaöcsém között csak pár hónap, a húgom és a másik unokatesónk között egy év volt.
5
A Pride a 2000-es évek elején mai szemmel nézve rendkívül extravagáns utcabuli volt, az emberek toleranciaszintje, tűréshatára is sokkal feljebb volt. Látványos utcaszínház volt inkább, ahol a magamutogatás, a kosztümök és sminkek, és a dübörgő tánczene különleges nyári délutánt varázsolt az álmos főváros utcáira. A szocializmus generációi találkozhattak egy döbbenetesen szabad, újhullámos, kitárulkozó réteggel.