Isztambulba utaztam két szőke nővel, a húgommal és a barátnőmmel. Imádtuk a város pezsgését, a rengeteg kultúra kavarodását, az isteni ízeket. Meglátogattunk számos nevezetes helyet, vásároltunk piacon és a bazárban is. Élveztük a Boszporusz sós levegőjét. Amerre jártunk mindenhol megnézték a csinos magyar nőket, sokszor azt kiáltották utánuk, hogy "Mária", de nem volt kellemetlen vagy tolakodó, csak furcsa.
Mária
Dátum
2009
Feltöltő
Helyszín
Isztambul, Törökország
Gyűjtemény
További történetek
5
Eredetileg nagybőgős vagyok, A Fesztiválzenekarban meg a Makámban játszottam, de aztán abbahagytam a zenélést és elmentem tanítani. 50 évesen aztán azt is abbahagytam és elkezdtem újra gyakorolni, és hogy hogy nem, fel is vettek egy YouTube-on szerveződő különleges nemzetközi szimfonikus zenekarba. A YouTube-ra kellett feltölteni egy próbajáték anyagot, és így választották ki a résztvevőket egy Carnegie Hall-beli koncertre Michael Tilson Thomas karmesterrel és olyan sztárokkal, mint például Yuja Wang. Két magyar került be a zenekarba, egy fiatal brácsás és én. A koncert aztán élőben ment a YouTube-on. Jött velem a feleségem is, és maradtunk még néhány napot, vettünk New York Pass-t is, szóval nagyon élveztük a dolgot.
1
A kép a nagyszüleim kertjében készült, ahol (amíg el nem költöztek) gyerekként sok időt töltöttem, általában csigákat és növényeket gyűjtöttem játék gyanánt. Egy tavaszi napon egy pinty fiókát találtunk a fűben, aki utána hetekig hozzánk volt nőve. A madarak valahogy azóta is mindig megtalálnak, különleges kapocs köt hozzájuk.
1
Isztambul. egyszerre varázslatos és nyomorúságos. Fény, felhőkarcolók, tömeg és szegénység. Sofőrje van egy átlag családnak és az uborkát frissen hámozva mint frissítőt árulják az utcán. Nyomor és fényűzés. Feltételeztetni mentem. A vizsgán voltak akik tesztet írtak. Orvosira jöttek, tudták az anyagot, simán ment minden. De volt aki gyógytornász előkészítőre jelentkezett. Nem ismerte sem a nyelvet, sem mást. A hadtörténeti múzeumban ott feküdtek az egyik vitrinben Bizánc tengeri láncai, egy másikban az ember nagyságú réz dobok amikkel verték a taktust a mohácsi vésznél a török seregek. Cipőpucoló az autók között.
3
A következő pár kép egy autós válogatás életem eddigi legegzotikusabb utazásáról. Tíz évesen a szüleimmel és a kishúgommal egy különleges utazásra indultunk Kenyába, mert nyertem egy rajzpályázatot. Teljesen új világ tárult elém, ami a közlekedési kultúrára is kiterjedt. Az afrikai autóriksa megszokott látványa volt a kenyai közlekedésnek, a Mombassa utcáin cikázó járművek Apukám képzeletét is megragadták, aki a fotókat készítette. Az első kép Mombasa-ban készült kb. 2009-ben. A képen egy fehér dobozos Pick-up autó szerepel, NTL feliratokkal. Az NTL -ről azt kell tudni, hogy az az ottani futár szolgálat és elég régi. (olyan mint nálunk a GLS) A nairobi székhelyű, teljes egészében kenyai tulajdonban lévő Newspaper Transporters Ltd (NTL) 1975-ben alakult a Nation média, a The Standard csoport és a Kenya Time média szállítmányozójaként. A következő fényképen a kenyai Mombasa sugárútja fölött elefánt- agyar kapu íve vehető ki. Erzsébet királynő tisztetére emelték 1952-ben. A mombassai agyarkapu alatt kocsival áthajtani igazán szuper volt, még mindig emlékszem az Agyarkapu monumentalitására. Kenyában, Mombasa-ban a közlekedés autók és kis buszokkal történik, amit a helyiek matatu-nak hívnak. Alapjában véve itt nem léteznek buszmegállók , a buszok ott állnak meg, ahol az utas épp le- vagy fel szeretne szállni. Az ár természetesen az út hosszától függ, de még így is teljesen korrekt. Találkozhatunk itt színes, öreg buszokkal is, amik általában túlzsúfoltak, amit úgy kell érteni, hogy az emberek keze, lába, feje szabályosan kilóg a buszból. Szinte kuriózumnak számít az efféle látvány. Talán meg sem kellene említeni, hogy nem ajánlatos az ilyen buszokkal utazni, a sofőr gyakran nem beszámítható, mert ittas. Saját sofőrt kaptunk az utazás során, akit Sammy-nek hívtak, és aki szívesen mesélt nekünk a helyiek mindennapjairól, bár szüleim keveset értettek ekkor belőle, angolul csak alapfokon beszéltek. Az utolsó fénykép az orrszarvú rezervátum előtti jeep-et rögziti, amellyel hiába köröztünk órákig a park területén, egy darab orrszarvút sem láttunk, sajnos az öt nagy vad közül a legveszélyeztetebb faj.