Ugrás a tartalomra

Kérjük, jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy megoszthasd fotóidat és történeteidet.

This happened right after a very difficult point of my life, when I lost most of my motivation due to heavy self doubt and depression. My blank year was spent dealing with searching for other things I could do, trying to manage my life for better, but in the end, it amounted to not too much. In my final desperation, I went back to my home country, back to a little tiny apartment with nothing but a small package.

There, I started to live all by myself for a few weeks and for some reason I began to have fun. I'm not so sure what managed to bring back my mood, since I haven't changed my lifestyle too srastically at that point, so as of right now I just point it out to be a change in environment.

This tip had me experiencing a life, where I had not many support both financially and mentally, just sorting out my thoughts in my mind quietly.

Dátum

2020

Feltöltő

Park Gyeom

Helyszín

Apartment, Dél-Korea

Kulcsszavak
analóg
Azonosító szám

JKK.2026.485

Licensz
Néprajzi Múzeum

További történetek

Közös sütés- 2026-06-02 18:35 - Csőszi Sándorné Zsóka 5
2020
Közös sütés
Kisharsány, Magyarország

Kisharsányban 2025-ben alakult meg az Ínyenc-klub, ahol régi ételeket, ízeket próbálunk ki és készítünk el. Tavaly farsangkor sütöttünk csörögefánkot és bábafogát. Szedtünk medvehagymát is (kisharsányi nyelven poszhagymát), amiből gánicát, vagy dödöllét készítettünk. Évente szoktunk tartani poszhagyma-túrát, ahova viszünk magunkkal kenyeret, zsírt, és ott helyben elfogyasztjuk frissen. Néha medvehagymás recepteket is elrejtünk az erdőben, hogy aki megtalálja, el tudja készíteni. A kötözött-tészta levest is kipróbáltuk, amit még a helyi idősektől tanultunk meg. Egyes helyeken ezt görcslevesnek nevezik, többek között ez az Ormánságban egy elterjedt recept. Húsvétkor a közösségi kemencében sütöttünk fonott kalácsot. Olyan alkalom is volt, hogy a sokácoktól eredeztethető köcsögös babot is elkészítettük közösen, ami akkora sikert aratott, hogy nem is jutott mindenkinek elég belőle. Ez a klub általában havonta gyűlik össze, ilyen alkalmakkor közösen el is fogyasztjuk az ételeket.. Az elkészített recepteket közösen naplóban vezetjük, illetve a recepteket is mindig feljegyezzük.

Utazásaink - 2026-06-02 18:18 - Farkas Gyuláné Valéria 4
2020
Utazásaink
Nagytótfalu, Mohács, Magyarország

Két gyermek édesanyja vagyok, egyik kedves képem ez a családi fotó 2001-ből, ami édesanyámnál készült Nagytótfaluban. Ezen a képen még a férjem is élt. Édesanyámmal és nővéremmel szereplünk ezen a fotón, 2001-ben. Hétvégente tudtunk közösen találkozni, mert a környező falvakban szétszórtan éltünk ekkor még, így örültünk az alkalmaknak, amikor össze tudtunk gyűlni. Tavaly, 2025-ben készült a képek, amikor a Szombathely környéki Jeli arborétumban kirándultunk a nyugdíjasokkal. Ekkor virágzott több száz bokor rododendron, amit ilyenkor sokan szoktak felkeresni. Ez egy jutalom-utazás volt, azoknak szervezték, akik segítettek a társadalmi munkában, például a rendezvények lebonyolításában, sütemények készítésében, kalapok, ruhák varrásában, satöbbi. Ez egy olyan esemény volt, ami nagyon jól összehozta a közösséget. Tavaly közösen ellátogattunk a kisharsányiakkal a kulturális program keletében a budapesti Operettszínházba, ahol az Orfeum mágusa előadását néztük meg. Fantasztikusan éreztük magunkat. Egy falusi ember életében hatalmas dolog, amikor össze tud jönni egy ilyen kirándulás, mindenkinek életre szóló élmény volt. Mohácson készült kép, Nepomuki Szent János ünnepén. Ő a hidak, a halászok védőszentje. Ilyenkor a mohácsi halászok a csónakjaikkal a város északi részéről ereszkednek le a folyón, közben 2-3000 mécsest helyeznek el a folyón. A végén nagy tűzijátékkal zárul az esemény, amire már többször is közösen kilátogattunk, gyönyörű látvány volt.

Kaskantyúi nyugdíjasklub kirándulásai - 2026-05-18 14:34 - Torgyík Józsefné Ági 1
2020
Kaskantyúi nyugdíjasklub kirándulásai
Dunántúl, Magyarország

Többfelé kirándultunk, Bakonybélben, a Dunántúlon. Négy öt éve már nem kirándulunk, előtte rengeteget jártunk. Sajnos a csapatunk nagy része már 80 év körül jár és hosszabb utat már nem vállalnak. 2014 óta vagyok a vezetője a Nyugdíjasklubot, évente egyszer van egy rendezvényünk, aminek az a címe, hogy Szomszéd települések nyugdíjasainak a találkozója, amit augusztus első hétvégéjén szoktunk megtartani. Egy nagyon szép rendezvényterülete van Kaskantyúnak.

Covid babától a hordozási tanácsadó szakmáig - 2026-05-08 23:43 - Lengyel Rita 4
2020
Covid babától a hordozási tanácsadó szakmáig
Szeged, Magyarország

Az első kislányom 2020 áprilisában a Covid alatt született. Biológusként tudtam, hogy én hordozni szeretném a babámat, a babakocsitól idegenkedtem, nem is vettem, azt éreztem, hogy nagyon messze lenne tőlem a babám és a természetes közege inkább rajtam van... Nagyon bevált és abszolút természetes, önazonos volt nekem ez az egész. Kicsit később orvosi indoka is lett a hordozásnak, mivel csípőficamot diagnosztizáltak a babámnál. Az orvosa annyit mondott, hogy Pavlik kengyelt is hordozzuk, hordozzuk, hordozzuk. Ennek meg is lett az eredménye, pikk-pakk meggyógyult és most már ügyes kis tornásszá cseperedett. A második kislányom 2 évvel később született, szintén tombolt még a járvány. A kétgyermekes lét elengedhetetlen eszköze lett a hordozás, amíg a naggyal játszótereztem, a kicsi órákat aludt rajtam és volt két szabad kezem. Ekkor éreztem úgy, hogy jó lenne tanulni valamit. Pont meghirdették a hordozási tanácsadó képzést, amit óriási örömmel és lelkesedéssel végeztem el. Azóta ez az épülő vállalkozásom egyik alappillére. A harmadik gyermekem, a kisfiam 2024-ben született, őt már a kórházból is egy megfelelő méretű, biztonságos csatos hordozóban hoztam haza. Amint lehetett, elkezdtem a kisfiammal együtt dolgozni, számtalan hordozási tanácsadást csináltunk meg együtt, amíg bölcsis nem lett. Azóta ez vált a munkámmá és hivatásommá. Folyamatosan képzem magam, hogy minél szélesebb körben tudjam támogatni a családokat ebben a rendkívül érzékeny és fontos időszakban.