Ugrás a tartalomra

Kérjük, jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy megoszthasd fotóidat és történeteidet.

Csak a papa és a mama a két unokával elindultunk Balatonra, Siófokra. A kicsi most ismerkedett meg a Balatonnal, mikor ez a fénykép készült, a nagyobb már tudott úszni. Innen Kaskantyúból indultunk útnak, mindig egy napra mentünk, akkor mikor 26-26 fokos a Balaton. Reggel 5 órakkor felkeltünk, Balatonfelvidékre mentünk (de akkor nem a Balatonra mentünk) hanem körbejártunk mindent ami a környéken létezik (ami csak fellelhető volt.)

Dátum

2015

Helyszín

Siófokon, Magyarország

Kulcsszavak
digitális
Azonosító szám

JKK.2026.526

Licensz
Néprajzi Múzeum

További történetek

Babahordozás prajtikuma és  egy vicces történet - 2026-05-31 14:03 - Mohai-Kakasy Bernadett 5
2015
Babahordozás praktikuma és egy vicces történet
Dunaszentgyörgy, Paks, Magyarország

Hordozási utam legnagyobb gyermekemmel 2015-ben kezdődött. Mint oly sokan először egy rugalmas kendőt kaptam kölcsön, ezzel tanultam meg hordozni a közeli hordozós klubban majd kikölcsönöztem onnan egy szövött kendőt. Aztán vettem egy saját szövött kendőt és a hordozás elkezdett életformává és életmóddá válni és egyre több féle és fajta hordozó került a házba. Nem csak többemberes gyermekemmel könnyítette meg a mindennapokat, mert hordozóban szeretett nézelődni, aludni és a házimunkát is tudtam végezni miközben megkapta azt a testközelséget, amire vágyott. Egyszer pakoltam be az előltöltős mosógépet és a gép tetején volt egy lavór. Háton hordozott gyermekem megragadta és nem engedte el. Így sétáltunk percekig. Én gondoltam megörökítem ezt a vicces, ragaszkodós pillanatot, mert ha elmesélem senki nem hiszi el. Felkaptam a fényképezőgépet és tükörbe nézve lefotóztam amint gyermekem fogja a lavórt. Nagy fiamat sokáig hordoztam, 5 évesen is volt, hogy időnként felkéretőzött pár percre anyára kicsit töltődni. Boldog és hálás voltam, hogy még egy kicsit hordozhatom.

Hordozás egy életforma - 2026-05-04 12:12 - Fábi-Molnár Márta 3
2015
Hordozás egy életforma
Debrecen, Magyarország

A babahordozás az életünk mindennapi részévé vált. Mind a négy gyermekemet hordoztam, a babakocsi elég hamar feleslegessé vált. Először még idegenkedtem tőle, ahogyan sokan mások is. De a bionytalanság a használattal hamar elmúlt. Mindennapok társává vált. Segítség volt a közlekedésben, az altatásban, a főzésben, majd a többedik gyeremeknél a testvérféltékenység és a mindennapi logisztika küzdelmébe is besegített. Azonban számomra nem csak eszköz volt, hanem egy olyan kapcsolat a gyermekeim és közöttem, amit nehéz megfogalmazni. Megnyugtatott, hogy ott szuszog rajtam az újszülött. Biztonságot adott, mikor pörgős nap volt és nem aszerint kellett a napot rendeznem, hogy mikor van alvásidő, mikor fog megéhezni a csecsemőm, hanem mindezt úgy végig tudtam csinálni, hogy mellettem volt végig. Megkönnyebbülés volt, mikor a totyogóval mennem kellett valahová és csak magamra kaptam a gyermeket és nem kellett az összes fűszálat megnézni séta közben az út mentén, hanem haladhattam. Megnyugtatott, mikor tömegrendezvényben voltunk és biztonságot tudtam az ingerekkel szemben adni a gyermekemnek. Nem kellett elem hozzá, sem rezgő, önringató funkciók, sem előre beprogramozott altató dallamok. Csak én kellettem hozzá és a szándékom, hogy hordozok. Annyira természetes volt. Segített együtt élni, kapcsolódni. Ez a kis eszköz, amely olyan egyszerűnek tűnik, egy teljesen más életritmust tud adni a kisgyermekes családoknak. Számomra ezt jelenti a hordozás.